31 lipca 2021

Bitcoin ABC

Bitcoin Cash ABC

Bitcoin Cash ponownie podzielił się na dwa nowe łańcuchy bloków

Sieć Bitcoin Cash, będąca wynikiem hard forka od Bitcoin, ponownie podzieliła się na dwa nowe łańcuchy bloków. W chwili prasowej Bitcoin Cash ABC (BCH ABC) nie otrzymał żadnego hashpoweru, co oznacza, że możliwe jest, że Bitcoin Cash Node (BCHN) stanie się dominującym oprogramowaniem sieci Bitcoin Cash, zgodnie z danymi z Coin.Dance. Ostatnim „wspólnym blokiem” wśród górników Bitcoin Cash (BCH, -3,17%) był # 661647, wydobyty przez Binance. Pierwszy blok, który podzielił łańcuch bloków Bitcoin Cash, został wydobyty przez AntPool. Od tego czasu hashpower jest na korzyść BCHN, ponieważ górnicy wydobyli wiele kolejnych bloków w sieci. Przed rozwidleniem 80% górników sygnalizowało wsparcie dla BCHN.

Podsumowując, grupa deweloperów Bitcoin Cash pod kierownictwem Amaury Sechet, znanej jako BCH ABC, zaproponowała aktualizację sieci Bitcoin Cash, która zawiera kontrowersyjną nową zasadę „Coinbase Rule”, która wymaga redystrybucji 8% wydobytej gotówki bitcoinowej do BCH ABC w celu finansowania opracowania protokołu. Uaktualnieniu sprzeciwia się inna grupa ze społeczności Bitcoin Cash, znana jako Bitcoin Cash Node, która usunęła ten tak zwany „podatek górniczy” ze swojego kodu źródłowego. Kiedy niektóre węzły w sieci przyjmują hard fork, a inne nie, wtedy łańcuch bloków zostanie podzielony na dwie różne wersje: jedną ze starym oprogramowaniem i jedną z nowym. Według danych CoinDesk 20, przed hard forkiem ceny bitcoinów spadły do zaledwie 237,54 USD, czyli o 7,5% w porównaniu z wcześniejszym maksimum na poziomie 256,82 USD.

Jeśli BCH ABC nie przyciągnie wystarczającej mocy mieszania, aby wyprodukować realny łańcuch bloków, łańcuch bloków ABC teoretycznie „zniknie”. Większość głównych giełd kryptowalut ogłosiła, że prawdopodobnie będą obsługiwać BCHN i odziedziczą symbol „BCH”.

Źródło : https://www.coindesk.com/bitcoin-cash-has-split-into-two-new-blockchains-again